Başlarken…

Efendim… Besmele ve selâmla çıkıyoruz yola!
Bir süreden beri, Derindunya’nın çeşitli kanallarında, duyurusunu yapıp haberini verdiğimiz Derindünya Haber portalının faaliyetini 16 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlatmış olduk.
“Yüce Allah’ utandırmasın; inşallah!” diyelim.
Âlemdeki onlarca haber kanalının arasında yer bulmanın zorluğunu biliyoruz. Farklı bir yol tutturma ve emsallerinden ayrılma adına; diyebiliriz ki “Derindunya Haber” bir haber kanalı değil sadece, türünün ilki anlamında, bir “Haber-Yorum” ya da Yorum-Haber” kanalı diyebiliriz Derindunya Haber’e…
Dediğimiz o ki… Bu çalışmayla işimiz, sizlere sadece gündemi aktarmak değil.
Ya?
Gündemdeki her olayın arka yüzünü; başka kanallarımızdaki “Dün-Bugün-Yarın” formülasyonu çerçevesinde, mazideki olaylarla bağlantılarını kurabilmek ve gelecekle ilintisini aktarabilmek… “DD Haber”in tam tanımının, bizce farklı olduğunu birlikte attığımız adımlarla fark edeceksiniz. Bu minvalde gündemi belirleyen haber başlıklarını satır aralıklarıyla birlikte sunarken, haberin içeriğini değerli yorumlarınızla siz oluşturacaksınız.
Bu sitede, beraber olduğumuz her an diğer haber sitelerinden ve tüm medya kuruluşlarından farklı bir çalışma içerisinde olduğumuzu, o zaman daha net anlayacaksınız. Nitekim… Dedik ya bir ilki gerçekleştiriyoruz. Ve metodla takipçilerimize, olayları hikayeleştirdiktin sonra analiz etme, gelecek adına strateji üretme ve arka plan hakikatini anlama  potansiyeli kazandırmayı hedefliyoruz.
Derindünya müktesebatının sadece haber sitesi uzantısı değil, diğer kollarının da kapısını araladığınızda maziyi kendi zihninizde müdafaa edecek, istikbalin inşaasına sağlam adımlarla siz ya da beraberce hepimiz, bu toprakların ve bizim insanımızın ihtiyacına cevap niteliğinde, en sağlam temeli atacaksınız/atacağız.
Hamseti de seviyoruz biliyorsunuz. Milletçe hem de… Biz ki… Bu yola, Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye verdiği nasihatle çıkıyoruz ve diyoruz ki; “Hayvan ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır!”
Hamaseti seviyoruz da… Yine de mütevazı bir tarif olsun: Biz, bir karınca gurubuyuz’ Ömrümüzün şu anki kısmında vatana, millete ve tüm insanlığa yararlı bir eser bırakıyor; bir ince yol öneriyoruz… Gerekirse ortasında ölebilmeyi göze alarak… Bilgiyi yaşatmayı, gözü kapalı insanlara dahi, atalardan bize ulaşan bilgi çerağının ışığını sızdırma, böylece Derindünya kanalları çevresinde bir aydın alan oluştırma veya talep edenleri aydınlığa kavuşturma hususunda üzerimize düşeni bu sayfamızda da yapmayı hedefliyoruz.
Biliyoruz ki; Durmaya hakkımız yok! Çünkü zaman yok, süre az!
Haydi Mevla rast getire…
Derin Medya Koordinatörü
Serdar TOPUZ.

Benzer Haberler