Gençler! 2053 kızıl elmamız sizlere emanet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gençlere yaptığı konuşmada ” Bu pazar günü yapacağımız partimizin büyük kongresinden itibaren kendi inisiyatif alanımızda gençlere hak ettikleri yerleri vermeye kararlıyız. Bu düzenlemeleri gençlerimize ihsan değil haklarının gecikmiş teslimi olarak görüyoruz. ” dedi.

Tayyip Erdoğan: İstikbalimiz olan siz gençlerle bir araya gelmekten her daim mutlu olmuşumdur. Gençler benim için hep motivasyon kaynağı olmuştur. Gençlik döneminde yapılan hiçbir şey boşa gitmez. Bazılarının yeni nesille ilgili karamsar olduklarını görüyorum. Ben yeni nesilden çok ümitliyim.

Bir sonraki kızıl elmamız olan 2053 sizlere emanettir. 2013 yılından bu zamana gelene kadar başımıza gelenler İstiklal Savaşı’ndan sonraki en büyük saldırılardı. Seçme ve seçilme yaşını 18’e indirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca; Bizim tarihimizle bağımızı kopardılar. Bizim okuduğumuz tarih kitaplarında garip garip şeylerle geçmişi olan bir tarih okuduk. Anlı şanlı tarihimizi bize okutmadılar.

Müfredatımızı yeniden gözden geçireceğiz. Tarih sadece geçmiş değil, geleceğimizi aydınlatan bir fenerdir.

Osman bey boy beyi olduğunda 23 yaşındaydı. Fatih ilk olarak tahta geçtiğinde 13 yaşındaydı.

Böylesine şanlı bir ecdadı bize öğretmediler. Fetih ruhuyla yetişseydik geleceğe başka türlü bakacaktık.

Gazi Mustafa Kemal 38 yaşında Samsun’a çıktı. Gittiğim ülkelerin çoğunda 20’li yaşlarda bakanlar görüyorum. Trilyonlarca liralık şirketleri yönetenleri görüyorum. Bizde niye olmasın? dedi.

Benzer Haberler