ABD’ye nota!

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında ABD güvenlik personeli tarafından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yakın koruma ekibine yönelik “saldırgan davranışlar” nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

ABD SÖZLÜ VE YAZILI PROTESTO EDİLDİ

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz hafta Washington’ı ziyareti sırasında, Büyükelçilik Kançılaryası önünde ABD güvenlik personelinin Sayın Bakanımızın yakın koruma ekibine karşı yerleşik diplomatik kural ve teamüller hilafına sergilemiş oldukları profesyonelliğe aykırı saldırgan davranışlar bugün bakanlığımıza çağrılan ABD Büyükelçisi nezdinde sözlü ve yazılı olarak protesto edilmiş, ABD makamlarının bu olayı soruşturması ve gerekli açıklamanın tarafımıza yapılması resmen talep edilmiştir.” ifadesi yer aldı.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Muzaffer Gonca Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muzaffer Gonca
Ziyaretçi

Önceleri Amerika’lı , İsrail’ li korumaların keyfe keder yada görevlerinin bir parçası olarak insanları darp ettiğini görmüştük. Bizlere göre çapulcu, Onlara göre protestocu vatandaşlara karşı yapılmış bir eylemdi. Hayatlarında ilk defa böyle bir olaya şahit oldular. Amerikan kibirine çizik atmış olduk.

Benzer Haberler