SON VAKTİN TÜRKİYE’Sİ

M. Ali Yıldız
M. Ali Yıldız

Latest posts by M. Ali Yıldız (see all)

Referandum öncesi , referandum süreci ile ilgili elime ne kadar yazı geçtiyse okudum , inceledim , tefekkür ettim , tahlil yaptım.

 

Bu süreçte Erdoğan ‘ ın etrafını saran Pelikan grubuna karşılık DEVLET , Erdoğan ‘ ın en büyük destekçilerini muhalif tarafta tuttu. Perinçek ve Bahçeli ‘ nin Erdoğan ‘ ın yanına geçmesi bunun en büyük kanıtıdır.

 

Lider Hükümete güvenmiyor. ABD ziyaretinden önce ABD ‘ ye , Çin ziyaretinden önce Çin ‘ e hükümetten biri gitmedi. Çin ‘ e Perinçek , ABD ‘ ye Hulusi Paşa , Hakan Fidan , ve bana göre yeni döneme damga vuracak bir isim olan İbrahim Kalın gitti.

 

Ben referandumu anayasanın dizayn edilmesinden , parlementer sistemin değiştirilmesinden çok , particilikten devletçiliğe geçiş olarak okudum. Devlet Bey bunun ilk adımlarını attı. Siyasi Gladio ‘ nun daha hızlı tasfiyesi için HAYIR reyinlerinin fazla olmasının Erdoğan ‘ ın elini güçlendireceğini öngörmüştüm. Evet çıkma ihtimalinde de bu operasyonların gecikeceğini söylemiştim. Aynı tahminlerim devam ediyor.  Ekonomik nedenlerden dolayı şuanlık Siyasi Gladio ‘ ya dokunamamız bana ve bu aziz millete dokunuyor !

 

Lakin ! Hayır reylerinin fazla çıkması halinde Bahçeli ‘ nin gidişi kaçınılmaz olurdu. Halk tabanından aldığı tepkiler yetmezmiş gibi birde hayırın çıkması Bahçeli ‘ yi silerdi.  Hedefin particiliğin bitişi olarak gördüğümü söylemiştim. Ve referandum ardından bütün partiler karıştı ve halk ideolejik olarak ikiye ayrıldı. EVET – HAYIR ! Artık bu iki çatıyı tek bi çatı altında toplayacak yeni siyasetçileri bekliyelim.

 

Kılıçdaroğlu ‘ nun şuan istifası Gladio operasyonu olmuş olur.  Ben Kılıçdaroğlu ‘ nun olası erken seçimden sonra gitmesini bekliyorum.  Referandum ardından solu etkileyen Özdağ ve Akşener ‘ in kuracağı bir parti CHP ‘ nin sürekli başarısız olması ve Kılıçdaroğlu ‘ nu istemiyor olmasından dolayı CHP ‘ nin % 50 oyu yeni partiye kayar.  Referandum da hayır reyi kullanan MHP ‘ liler HAYIR bloğunda Özdağ tarafında.

 

Siyasi Gladio operasyonları ardından AKP ‘ den çıkacak FETÖCÜLER halkın AKP ‘ ye güvenini azaltacak ve AKP dağılacak. Yeni partiye EVETÇİ tabanını etkileyen biri de girdi mi bu iş bitmiş demektir. Parti Akşener üzerinden kurulacak. ABD ‘ ye yakınlığından dolayı ! Ancak sonrasında Özdağ partiyi ele geçirecek .

 

Olası erken seçimde partinin oyu % 20 ‘ yi aşacağı kesin !

Bu süreçte bizim dikkat etmemiz gereken şey  pelikancılardır. Lider ’ in etrafını sarmış olan bu grubu Gladio yönlendiriyor. Bu grup bize hain diye birilerini işaret ediyor ancak söylediği kişiler Erdoğan ‘ ın yol arkadaşı olan kişiler. Bu pelikancılar algı operasyonunu o kadar iyi yapıyor ki halkın DAVUTOĞLU – GÜL ikilisine güven oyu sıfır. Davutoğlu Almanlara neden yakınmış ? Gül neden İngilizlere yakınmış ? Arkadaşlar Devlet dediğimiz yap her iki kliğide adam yerleştirir. ALMANYA ( VATİKAN ) – İNGİLTERE ! Devlet Vatikan ile arasını bozarken Ürdün ‘ de İngilizlere görüşüp doların az düşmesine vesile olan kim ?  Avrasya kanadına geçmemizde yardımcı olan kim ? Bu grubun yakında kökü kazanacak !!!

 

2019 !

Devlet , Erdoğan ‘ ın bırakmasını isterse Erdoğan ‘ ı seçime sokmaz. Halktan gelecek tepkiye karşı sokup karşısına tek bir tane güçlü aday geçirirse Erdoğan kaybeder.  Devam etmesini isterse karşısına birden fazla aday geçirerek HAYIR oyalarını dağıtır. VE LİDER  Erdoğan kazanır ! Şuan bir fetret devri yaşıyoruz. Kaos dönemlerindeyiz ! Ancak kaos dönemlerini Türkler çok iyi değerlendirirler. Unutmayın 1402 -1413 arasında gerçekleşen Fetret Devrinden sonra Osmanlı bir imparatorluk olmuştur !

 

MUHAMMED ALİ YILDIZ/D.D Haber

Benzer Haberler