SARAY KUŞATMASI

M. Ali Yıldız
M. Ali Yıldız

Latest posts by M. Ali Yıldız (see all)

Çok ilginç olaylar oluyor. Hem SARAY‘ da hem Doğuda. Tendürek ‘ te , Kato ‘ da ! PKK büyük eylemlerde sözü dolanmakta. Şehitlerimiz var. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Geçen gün helikopter suikastıyla karşılaştık. Devleti yıpratmaya ve bezdirmeye çalışmaktalar. Bu eylemlerle birlikte Erdoğan’ın çevresindeki bazı isimler harekete geçti. Cumhurbaşkanımızın etrafındaki bu isimler “ çözüm sürecini “ dillendiriyor. “ Her iki emirde Washington’ dan geldi. Amerika ‘ ya dönelim “ diyen bazı tetikçi meczupların söylemleri şimdi daha iyi anlaşılıyor. “ Biz ABD ile anlaşalım , Tel Abyad ‘ a girmeyelim. PKK ‘ da silah bıraksın. Gerekirse Rakka ‘ da YPG ile iş birliği düşünülebilir. “ havası estiriliyor. 2015 ‘ in Ekiminde Cerablus operasyonunu engelleyen ekiple bugün Tel Abyad Operasyonunu engellemeye çalışan ekip aynı ekip ! Daha önce Erdoğan üzerinden 1 Mart ‘ ta meclise tezkere sunan da aynı ekip ! Bu ekip bir an önce tasfiye edilmezse 2018 – 2019 ‘ da mecliste yeni bir tezkere görmemiz kaçınılmaz olacaktır.

15 Temmuz ‘ dan sonra Türkiye öyle bir sürece girdi ki 15 Temmuz ‘ u oluşturan ve darbeyi iç kaosa sürüklemek isteyen çekirdek kadro Türkiye ‘ de bir çok suikasta ve operasyona imza attı. Şırnak ‘ ta helikopter düşürüyordu ve Erdoğan’ın yakınlarında çözüm sürecini dillendiren bu çekirdek kadronun bir kısmı meclisin içindeydi. Bu çekirdek kadronun medya ayağı da Pelikancı yazarlardı. Erdoğan ‘ a yakınlıklarını kullanarak TV önünde milleti tehdit eden , önceleri FETÖCÜ SAVCI ÖZ ‘ ün heykelini diken yazarlar şimdi reisçilik adı altında milleti hainlikle suçluyorlar.

Birde bu pelikancı kadrodan bağımsız Barzani ve Trump sevici yazarlar var. Önceleri Barzani ‘ yi bize bağlayan , Trump ‘ ı milli yapan yazarlar. Bu iki kesimde aynı çekirdek kadroya çalışıyor. Şehitleri istismar ederek çözüm sürecini dillendiren ekip Barzani sevici ekiptir. Mecliste AK PARTİ ‘ de bu ekipten bir isim bulunuyor. Peki Erdoğan tuzağa düştü mü ?

Hakan Fidan ‘ ı , Hulusi Paşa ‘ yı İbrahim Kalın ‘ ı suçladılar , Erdoğan gezdiği yerlere gitmeden önce onları değil , Paşa ‘ yı , Fidan ‘ ı , Kalın ‘ ı gönderdi. Erdoğan tuzağa düşmedi. Ama yalnızlaştırılıyor !
Ve 15 Temmuz !

15 Temmuz Gecesi darbe başladığı anda pelikancı grup ilk başta Ümit Dündar Paşa ‘ yı darbenin başında olmakla suçladı. Planları tutmayınca Akın Öztürk söz konusuydu.. Akın Öztürk ‘ ün darbenin içinde olmadığını düşünenler dahi var. Hulusi Paşa ‘ nın ifadeleri de bu yönde mi? İncelemek lazım. Ben daha önce pijama ile darbe yapan bir generale rastlamadım. Tipik bir Gladio operasyonu !

15 Temmuz başarılı olmuş olsaydı Fetullah Gülen ülkeye gelip Halife ilan edilecekti. Ve ilk iş olarak hem İngilizlerin hem de Amerika ‘ nın ortak çıkarı olan Türkiye – İran savaşı başlayacaktı. Hakikat ! Erdoğan ‘ ın etrafını saran bu ekip 2018 – 2019 gibi İran karıştığı zaman , İran ‘ a müdahale için meclise tezkere sunmaya kalkacak. Erdoğan tezkereyi meclise sunmazsa suikast girişimi olacak. Tarihte bu olayların benzerini yaşadık. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Vesselam !

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler