EDEP YA HU!

Mehmet Sarıçiçek
Mehmet Sarıçiçek

Latest posts by Mehmet Sarıçiçek (see all)

Şiddet ne kadar insani değilse, açık saçıklıkta o kadar insani değil. Tesettürlü olmak kadınların fıtratının gereğidir. Kadınların fıtratında kıskançlık vardır. Kendinden daha güzel kadınlara karşı çirkin düşmeyi hiçbir kadın istemez. Ancak kadınların açık saçık gezdiği bir toplumda, güzel kadınlar karşısında diğer kadınların psikolojisi bozulmakta, her dakika aynaya bakmak ve sürekli makyaj tazelemek, zorunda kalmaktadır. Makyaj malzemelerine harcanan paralardan vazgeçtik. Kaybettikleri sağlıkları yanlarına kar kalmaktadır. Ayrıca, hiçbir kadın tacize, tecavüze uğramak istemez. Peki, kadınlarımızı pis nazarlardan, sapık insanlardan koruyabiliyor muyuz? Taciz, tecavüz haberlerinden bıktık artık. Bakmasınlar, yapmasınlar demekle iş çözülmüyor. Hangi sarraf mücevherini sokağa dizer? Hem dizse ne kadar akıllı olur? Mücevherleri sokağa dizip çalmasınlar demenin bir mantığı var mı? Hırsızlarda, sapık insanlarda tarih boyunca hiç bitmedi, bitmeyecek. Mücevherlerimizi kasalarda saklamak doğru ve mantıklı değil mi? Mücevherden daha kıymetli olan kadınlarımızı, kem gözlerden ve sapıklardan korumak için de tesettürden başka çare var mı?

Hem, aile hayatını temelden sarsmaktadır. Niye mi? Bir ailenin mutluluğu, eşler arasındaki sevgi ve saygı bağlarının güçlülüğüne bağlıdır. Açık saçıklık, sevgi ve saygı bağlarını koparır. Çünkü açık saçık yaşayan on kadından biri kendi kocasından daha güzeli görmediği için kocasına karşı olan sevgi ve saygı bağlarını koparmaz. Ondan dokuzu, kendi kocasından daha güzeli gördüğü için kocasına olan bağı kopar. Yirmi erkekten bir tanesi kendi karısından daha güzeli görmediği için ona olan sevgisi devam eder. On dokuzunun sevgisi kalmaz. Günümüzde boşanmaların, aldatmaların artması bunun açık delilidir. Her bir kadının, en büyük hayali, mutlu bir yuva kurmak ve o yuva içerisinde çocuk sahibi olmak ve çocuklarını mutlu bir şekilde yetiştirmektir. Oysa ki bu sadakatsizlikler, insanların evlenme isteklerini engellemekte ve bekar kalmayı tercih etmekteler. Dolayısı ile en büyük hayalleri suya düşmektedir. Ve insanlar yalnızlaşmakta çareyi kedi, köpek yetiştirmekte bulmaktalar.
Malumunuz, her devlet neslin devamını ister ki toplum hayatı düzenli bir şekilde devam etsin. Yoksa bu gün Avrupa’da olduğu gibi yaşlı bir nesille karşı karşıya kalma tehlikesi ortaya çıkar. İşte açık saçıklık evliliği azatlığı için neslin tükenmesi gibi büyük bir tehlikeyi ortaya çıkarır.

Kısacası… Avrupa milletlerinin genç nesillerinin tükenmesi, aile diye bir kavramın kalmaması kedi, köpek yetiştirmeye mahkum olmaları açık saçık hayat yaşayan toplumların geldikleri sondur. Bu son insani bir durum değildir. Onun için diyorum ki açık saçık hayat tarzı insani değildir. Ve bu yanlışı savunan kardeşlerime de sesleniyorum. Sizler de böyle bir sonu istemeyeceğinize göre, gelin bu yanlıştan vazgeçin.
Kuran’da yüz ondört defa kendini Rahman ve Rahim olarak tanıtan Rabbimiz, yarattığı kuluna hiç zulmeder mi?
Arefemiz ve Ramazan Bayramımız milletimize ve İslam alemine hayırlı olsun.

MEHMET SARIÇİÇEK/D.D Haber

Benzer Haberler