YAKIN GELECEĞİMİZİN ANALİZİ

M. Ali Yıldız
M. Ali Yıldız

Latest posts by M. Ali Yıldız (see all)

“Yerde ve gökte gaybı sadece Allah bilir ! ”

Bazen kısa vaade de olmasını beklediğim bazı olayları yazdıktan sonra aldığım tepkilerden en önemlisi olarak gördüğüm şeyi yazmak ve izahat getirmek istiyorum. Biz tahmin yaptığımızda ” elimizde küre var geleceği görüyoruz ” demiyoruz , biz tarihe bakarak yakın geleceğimizi analiz etmeye çalışıyoruz. Şüphesiz gaybı sadece Allah bilir.

Bağımsızlık mücadelemizi başlattığımız tarihin sene – i devriyesinde olmaktan mutluluk duyuyor ve o gece devletini ve hükümetini yalnız bırakmayan aziz milletimizle gurur duyuyorum. O gece derdi ; parti – cemaat – ideoloji olmayan tek derdi vatan ve bağımsızlık olanlara selam olsun !

Türk Devleti o geceden sonra çok farklı bir döneme girdi. Tek derdi MİLLİLEŞMEK olan , farklı parti ve gruplarda bulunan , uykuya alınmış kahramanlar uyanmaya başladı. 2000 yıllık bir aklın operasyonuydu bu operasyon ! Bu operasyon 100 yıldır operasyon çekenlere 100 yılın operasyonuydu !

Bütün savaşın başladığı tarihe gitmek istiyorum. 5 Kasım 1997 ! Bu tarihte ABD , Genelkurmay Başkanımıza bir suikast düzenledi. Suikast başarısız oldu ve bağımsızlık mücadelesi bu tarihte başladı. 1999 yılında bazı isimler uyutuldu. Muhalif gözüktüler , şimdi o isimlerin uyanma vakti geldi. Particilikten , devletçiliğe geçiş vakti geldi.

Yakın geleceğimiz !

1 . Ekim aylarında başlayan bir ekonomik kriz kapımızda. Global bir kriz geliyor. Bu kriz birilerine tokat atacak ve herkes aklını başını toplayacak. Siyaset yeniden dizayn olacak.

2. Siyasi ayağa operasyon gelmeden önce siyasi ayak hakkında belgeler medyaya sızdırılacak. Ve ardından ANKARA karışacak. Ardından bütün Türkiye !

3. Siyasi ayak çökünce erken seçime gidilecek , erken seçimden sonra mecliste 3 parti olacak. AKP – CHP – Yeni Parti !

4. Siyasi ayak operasyonları 2018 Mart – Nisan gibi olduğu takdirde , karşı taraf 2018 Ağustos ‘ ta , Erdoğan hakkında belgeler yayınlamaya başlıyacaklar.

5. Milli Mutabakat Hükümeti kurulacak.

6. İbrahim Kalın Dış İşleri Bakanı olabilir, ya da Hakan Fidan !

7. 2019 seçimlerinde Erdoğan aday olmaz , yeni aday asker kökenli biri olur. ( Hakan Fidan olabilir )

2018 kaos , 2019 bağımsızlık yılı olacaktır.

En doğrusunu Allah bilir.

MUHAMMED ALİ YILDIZ/D.D HABER

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler