ÜTOPİK AKIL OYUNLARI 2

TÜRKİYE DE “TAYYİP CEPHESİ”:

Her zamanki gibi Cuma Namazını külliye nin içindeki camiinde eda etti. Uzun uzun dua ettikten sonra döndü ve külliyenin içinde bir asansöre bindi. Asansörün içinde adeta uzay üssü gibi yanıp sönen ışıklar vardı. Buradaki bir düğmeye basan Tayyip hızla aşağı inme hamlesi yapan asansörün kendisini ürperttiğini hissetti. İrkildi ve salavat getirdi ve iki elini dua formatında açarak:

“Yaa Rabbi, şu aziz milletimin bahtını açık et. Biz, ancak ve ancak senin önünde eğilir, ancak ve ancak senden yardım bekleriz. Bizi hiçbir kafirin esaretine maruz bırakma Allah’ım..!” diye dua etti…

Ve yaklaşık bir kaç dakika süren bu yolculuktan sonra asansörün ağırlaşarak durduğunu hissetti.

Asansörden besmele ile indi. Yerin 19 kat altındaydı ve ilerlemeye devam etti.

İleride loş ışıklandırılmış bir koridoru aşarak büyük bir kapının önünde durdu. Kapı 256 bitlik bir kodlama ile şifrelenmişti. Ezberinden bu şifreyi düzenli bir şekilde girince tonlarca ağırlığındaki kapı yavaş yavaş açılmaya başladı.

Burası, Dünya ülkelerinin her birinin kabartmaları yapılarak maket haline getirilmiş çok büyük bir Dünya Haritası salonuydu.

İçeri girdiğinde salonun bir köşesinde ayakları kısa kesilmiş çok büyük bir masa ve üzerinde de İKİ ADET FUTBOL SAHASI MAKETİ YERLEŞTİRİLMİŞTİ. Masanın üstündeki her iki sahayı da görecek şekilde yerleştirilmiş bir koltuk vardı. Koltuğa çıkıp yerleşti. Baktı ki stadyumlardan birinde, birileri oyunu başlatmış ve sağa sola emirler veriyordu.

Kendisi de diğer stadyumun başına geçti ve aynı oyunu oradan yönetmeye başladı.

Ama bu ikinci stadyumun varlığından ne stadyumun içindekilerin haberi, ne de bu işi organize eden üst akıl’ın haberi yoktu.

Bir anda durdu ve gözleri meşin yuvarlağa daldı. Zira tam o anda “gençlik çağlarında oynadığı futbol” yıllarını hatırlamıştı.

Sonra salonun diğer köşesinde kurulmuş bir başka platforma gözü ilişti. Koltuğundan indi ve oraya doğru yaklaştı ve işte karşısında bir “Savaş Sahnesi” duruyordu.

Türkiye-Suriye ve Türkiye-Irak sınır bölgelerinin betimlendiği bölgesel bir kabartma harita.

Ancak bu sahnenin hemen yanında, aynı özellikleri taşıyan bir diğer replik (kopya) harita daha vardı. O haritanın önünde durdu ve gördüğü bu acı sahne karşısında yutkundu ve gözleri doldu;

“Vaay alçaklar, Allah’ın laneti üzerinize olsun…!” diye mırıldandı.

Hastaneler bombalanıyor, kadın ve çocuklar öldürülüyor, sivil halkın üzerine misket bombaları atılıyor ve bu sahneyi yöneten üst akıl, kan içmekten doymamış bir şekilde kahkahalarla bu sahneleri seyrediyordu.

 “ASLA durmayacaklar..!” diye iç çekti…!

Zira bu üst akıl, bu işler için hayallerimizi bile zorlayacak miktarlarda para yatırmışlardı.

Diyelim ki biz, şu küçücük aklımızla bir ticari işe giriştik. Ama orada peyda olan bir mafya bozuntusu bu işi elimizden almaya çalışıyor ve bizi tehdit ediyor. Elimizdeki bütün imkânlarla biz de onlara saldırırız. Bunu üzerimize düşen bir çeşit HAK olduğuna inanırız. Aslında haklıyızdır da. Zira o işe biz kendi çapımızda çok büyük bir yatırım yapmışız ve para harcamışızdır. İşe böyle bir durumda birilerinin gelip te o işi elimizden kolayca almalarına asla müsaade etmeyiz, edemeyiz.

İşte üst akıl da bunu asla yapmaz..! Asla durmaz..! Asla vazgeçmez, hatta vazgeçemez..! Zira bu işe yıllardan beri çok gizlilikle yürüttükleri planlar yaptılar. Ve çok büyük meblalarda paralar ile yatırım yapılmıştı…

Sonra bir gün Tayyip diye bi adam gelecek ve “One Minute diyecek ve her şeyi alt üst edecek” öyle mi..?

YOK ÖYLE KOLAY İŞ…! ADAMI PARAM PARÇA YAPARLAR GENE DE AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA PLAN YAPMAYA DEVAM EDERLER..!

Bunları çok iyi bilen Tayyip, hemen kararını verdi ve bütün kurmaylarına iletilmek üzere emretti: GİRİYORUZ..!

HEDEF, BÜTÜN SURİYE TOPRAKLARI VE BÜTÜN IRAK TOPRAKLARI…!

Pekala, gerekçe var mıydı? Elbette ki vardı. ABD’nin dünya genelindeki uygulamaları bizim için tam bir gerekçeydi. Strateji Ortağımız ABD, bu konuda bize de en iyi örnek teşkil etmiş olmalıydı.

Hani Usame bin Laden’i aramak için Afganistan’ı işgal etmişti ya…!

Hani nükleer silah arayacam diye Saddam’ı devirmişti ya…!

Hani İslami Terör olgusu var diye Sisi’nin önünü açıp DARBE yaptırmıştı ya…!

İşte benzer sebeplerle Türkiye, artık hem Suriye ve hem de Irak topraklarına girmiş oldu.

Bütün bunlar oluşurken üst akıl, toplantılar üzerine toplantılar düzenliyor. Ve her seferinde bir tek soruya cevap aranıyordu:

“Yıllardır bize itaat etmiş olan şu Türkiye de neler oluyor.?”

Cevap yok. Ya da bilinmiyor. Çünkü bu cevabı alabilecekleri Türkiye’deki kaynakları, Tayyip tarafından birer birer toplatılmış, en şanslı olanları kaçarak yine kendi ülkelerine sığınmışlardı. Onlara kendi ülke pasaportları takdim eden bu üst akıl aynı zamanda da şöyle düşünüyorlardı:

“Ulan ne biçim adamlarsınız..! Size ihtiyacımız Türkiye’de iken vardı burada şimdi ne işe yararsınız ki siz?” diye bu düşüncelerini sesli olarak dile getiriyorlardı.

Geleceğin Yeni Dünya Düzeni artık tamamen Türkiye nin de içinde var olduğu bir yöne doğru ilerliyor.

Bu gerçeği okuyabilen Dünya Devletleri, “Dünya beşten büyüktür” formatında Yeni bir Birleşmiş Milletler olgusuna doğru yol alırken, hainlikte sınır tanımayan malum ülkeler ise daha şimdiden kendi tuzaklarına ayaklarını kaptırmış gibi görünüyorlar…!

ALLAH (CC) her şeyin en iyisini bilendir. ALLAH (CC)’ın, tuzak kuranlara fırsat vermemesi temennisi ve nice güzel günlerin gelecekteki hayali ile…!

Sağlıcakla kalın…
Moradam
(Adnan Levent TABAK/D.D HABER
İng. Fr. İtal. ve Alm. dillerinde Turist Rehberi)

Dikkat:
Yukarıda okuduğunuz bu yazı, yazılı, sözlü ya da görsel hiçbir başka kaynaktan alıntı yapılmamış, sadece ve sadece bu satırların yazarı tarafından kişisel bir düşünce tarzı olarak ortaya konmuştur.
Burada amaçlanan şey asla birilerini aşağılamak, yermek ya da birilerini övmek anlamında olmadığı gibi, kişisel kabiliyetlerinin gelişimi üzerinde kendi emekleri ile çalışan insanların bir anlamda ön plana çıkartılmasında “zihinsel fikir fırtınası” fikrinin önünü açmaktır.
Bütün sorumluluk yazarın kendisine aittir..!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler