DÖNÜM NOKTALARI

Can Nevres
Can Nevres

Latest posts by Can Nevres (see all)

Hiç dikkat ettiniz mi 2012-2013 senelerinden sonra siyaset anormal bir şekilde hızlandı ve şiddetlendi.Daha önce yaşanmamış olaylar yaşandı.Neden?
     İki neden var.Birincisi derindünya olarak bahsettiğimiz yüzyıl dönemlerinin sonuna gelinmesi.İkincisi ise Türkiye’nin yeniden uyutulması ,ele geçirilmesi.Belki de feto da devam edecekti aynı hızda.Bir bakıma hayırlı da olmuş olabilir.Ancak Türkiye çok yıprandı.Dolar 1.80 lerden 3.50 lara çıktı.Borsamız düştü yeni yeni kendini toparlıyor.Siyasette ise alışılmadık olaylar yaşandı ve şiddetlendi.Öyleki artık kutuplaşma 2 kutup haline gelmek üzere.Tabi bu bakış açısına göre iyi ya da kötü olabilir.En önemlisi de 2 milat atlatıldı.15 temmuz ve 16 nisan.2019’da tam anlamıyla başkanlık sistemine geçilince geri dönüş olmayacak.2019 seçimlerini kazanan taraf 2023’e kadar ülkeyi yönetecek.İşte 3. Milatta 2019’da (Daha erken de olabilir) olacak.Ben daha erken olacağı kanaatindeyim. Ancak er ya da geç 2023’e kadar geçecek süreç çok önemli.Bunun içindir ki ülke siyaseti hatta dünya siyaseti ateş alıyor.
     Bu kadar konuşmanın sonu ne peki?Sonu şu nasıl bir dönemden geçtiğimizi anlamak.Her ülke bazı eşikleri geçerek kendi içinde çağ atlamıştır.İşte bizim içinde bu eşik geldi çattı.Ya çağ atlarız ya da bir 100 sene belki de 1000 sene yerimizde sayarız.Allah bu ülke adına hayırlı olanı halk etsin.

CAN NEVRES/D.D HABER

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler