DEJAVU

Emre Balıkçı
Emre Balıkçı

Latest posts by Emre Balıkçı (see all)

28 Şubat Postmodern Darbe ve Gezi eylemleri öncesinde yaşanan provokasyonları herkes hatırlıyor.Bizi birbirimize düşürmek için sergiledikleri Tiyatrolarla Halk’ın gözünü boyayarak büyük kitleleride arkalarına alarak düğmeye basmışlardı..

Son günlerde yeni Tiyatrolar dizisi ile karşı karşıyayız,ilk önce İstanbul Maçka Parkı’nda etek provakasyonu ile başlayan ardından çok kısa sürede başlatılan kıyafetime karışma eylemi ve Şanlıurfa Siverek’te sarıklı bir provokatörün Atatürk heykeline saldırması,Olay aslında açık ve net birileri yeniden Kaos ortamı yaratmanın peşinde.Hayat tarzına müdahale tartışmasının fitilini ateşleyerek İnsanlar arasında kutuplaşmaya Yol açarak krize ortam oluşturmak istiyorlar.Ama bilmiyorlar ki bu ülkede kimsenin giyimine kuşamına karışılmasına izin verilmemekte,geçmişimizde de bunlarla ilgili çok büyük acılar yaşandığının bilincindeyiz.
Maçka Parkı’ndaki ve Urfa Siverek’teki Olayların eş zamanlı olarak bir üst akıl tarafından provokasyon olarak servis edildiği ortadadır. Büyükada’da yapılan toplantıda Ele geçirilen Belgeler arasında olayları sokağa taşıyarak kadınları ön planda tutup provokasyon eylemlerde bulunulacağı tespit edilmişdi.Şu anda Savcıların yapması gereken Büyükada’da yakalanan kişilerin 15 Temmuz hain darbe girişiminde Rol alıp almadıklarının araştırılıp suçları tespit edildiği takdirde, uluslararası mahkemelerde katliam sucuyla yargılanmaları gerekmektedir. Çünkü 15 Temmuz hain darbe girişimi katliam niteliğini taşımaktadır.

Üzerimizde oynanan bu oyunlara karşı yapmamız gereken tek şey Millet olarak birlik ve beraberliğimizi dünden daha sıkı tutmak ve bu tarz provakasyonlara gelmemek, Allahın yardımı Üzerimize olsun.

EMRE BALIKÇI/D.D HABER

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler