ALAN DUNCAN VE ERBİL KORİDORLARI

Abdulhakim Ak
Abdulhakim Ak

Latest posts by Abdulhakim Ak (see all)

Britanya’ nın AB ve ABD Bakanı ALAN DUNCAN Türkiye’ ye geldi. Kim adına ? kim için ? ne için ? Gelmesine geldi de sessiz sedasız geri gitti galiba. Her ne hikmetse bu Angların ziyaretleri sebepleri ve sonuçları medya da çok fazla konuşulmaz. Shell kültüründen olduğunu bildiğimiz Bakanın aynı zamanda Rothschild’ler ilede yakın ilişki içinde olduğunu bilmekteyiz.

Ankara nın bu günlerdeki misafirlerinden olan İran Genelkurmay başkanı ve gelmesi beklenen Rus Genelkurmayı arasına birde ALAN DUNCAN ziyaretini sıkıştırması oldukça önemlidir. Ankara kimsenin ayağına gitmeyip onları makamına çağırarak son rütuşları yaptığı hamlesini anlatmış ve paylaşmış olmalı. Kime karşı mı ? Tabi ki ABD ye karşı.
200 yıldır ortadoğu’ da da hüküm süren ingiliz imparatorluğu 21. yüzyılda yeni projelerini hayata geçirmekte zorlanıyor. ABD ortadoğu’ ya çöreklenerek İngiliz İmparatorluğu’na son vermek istiyor. İngilizlerin Türkiye ile birlikte hareket etmek istemelerini anlıyorum da bakalım Türkiye İngilizlerle birlikte hareket etmek isteyecek mi ? Basına yansıyan ise Surıye meselesi görüşüldü denmekte. Nede büyük bir meseleymiş bu Suriyeliler değil mi ?

Şimdi elimize bir pergel alalım. Pergelin bir ucunu Erbil’ e batıralım. Diğer ucunu da Akdeniz’ e kadar açalım ve bir daire çizelim. Akdeniz, Karadeniz, Hazar, Basra ve Kızıldeniz in içinde bulunduğu bu dairede 5 adet deniz bulunmakta. Güneyimizde ABD tarafından PYD eli ile oluşturulmaya çalışılan Erbil’ den Akdeniz’e ulaşan PKK / PYD koridoru misali koridorlar oluşturalım. 5 denize 5 kol yada koridor. Bir ahtapotun kolları misali oluşturulmaya çalışılan bu koridorlar sizcede Suriye meselesi mi ? yoksa ABD nin ortadoğudaki ingiliz gücünü yok edip kendi gücünü yerleştirme çabası mı ? ABD nin bu akıl dışı planı ayni zamanda İngiltere’ nin 21.yüzyıl için tasarladığı ÇİN- İNGİLTERE ” TEK YOL” projesinin de tamamen kontrol altına alınması gibi durmakta. Bu aşamada Erbil’ de yapılması düşünülen referandum kılıfı ile Erbil’deki yönetimin bağımsızlık adı altında ABD nin bir eyaleti haline geleceğini de elbette görenlerimiz olmuştur.
Ortamı kontrol edemeyeceğini düşünen ABD en azından ahtapotun en zor ve en problemli koridorunu oluşturuncaya kadar referandum konusunu şimdilik askıya aldırtmıştır.
Rusya İngiltere ve İran bu ahtapotun kollarının oluşumunu elbette istememekte. Bu noktada Türkiye ile birleşmekteler. Peki Türkiye istemekte mi ? Elbette Türkiye’ de istememekte ancak bir farkla.
ALAN DUNCAN Türkiye’ye İngilizlerin Bakanı olduğu kadar küreselcilerin de bir temsilcisi olarak geldi. Küreselcilerin 21. yüzyılda en önemli projesi TEK YOL projesi ile Çin -ingiliz hattını kurarak Asya Avrupa ve Afrika yı birbirine bağlayıp Çin’deki ucuz işgücü sayesinde ANAKARA’ yı ( Asya- Avrupa- Afrika ) yeni bir sömürü sistemi ile tanıştırıp Dünya krallığını ilan etmek. Kanaatimce Ankara işte buna karşı. Fakat bu sorun sonraki mesele diyerek görmezden gelmekte. Ancak küreselcilerin projesi ile oluşacak olan yeni toplum ve yeni insan modeli sosyolojik ve dini açıdan da daha tehlikeli gibi durmakta. Lakin bizde bu sonraki mesele diyerek bu konuyu şimdilik görmezden gelelim.
Elbette siz değerli kardeşlerimin konunun bu yönü ilede ilgilenip yorumları olacaktır.
İngiltere’ nin ABD’ de iç isyanlar çıkartması, Büyük şirketlerin ceolarının bulunduğu danışma kurulunun başkan Trump tarafından fes edilmesi Cumhuriyetçilerin Küreselcilere de tamamen savaş açtığının göstergesidir. Artık ok yaydan çıkmıştır. Her an her şey olabilir.

Selam ve saygılarımla.

ABDULHAKİM AK/D.D HABER

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir

Benzer Haberler